Україна просить у США системи ППО для захисту критичної інфраструктури та маршрутів “зернового коридору”

Україна просить у США системи ППО для захисту критичної інфраструктури та маршрутів “зернового коридору”

Київ  •  УНН

 • 135524 перегляди

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Днями українська делегація від Офісу Президента відвідала Вашингтон. Очільник українського відомства Андрій Єрмак в рамках цієї поїздки зустрівся із держсекретарем США Ентоні Блінкеном, подякував американцям за надану Україні зброю, та попросив додаткові системи ППО. Зокрема, він наголосив на важливості захистити критичну інфраструктуру та маршрути “зернового коридору”. Про це пише УНН із посиланням на сайт представництва українського Президента.

Цитата

“З наближенням зими очікуємо на посилення російського ракетного терору. Тому дуже потребуємо систем ППО, які захистять українські міста, ключові об’єкти критичної інфраструктури, а також маршрути “зернового коридору”, — пояснив керівник Офісу Глави Української держави.

Деталі

Андрій Єрмак також докладно поінформував Ентоні Блінкена про поточну ситуацію на фронті. Він наголосив, що американська зброя довела свою ефективність на полі бою й допомагає стримувати російського агресора. А також поінформував державного секретаря про пріоритетні потреби сил оборони України.

Очільник Офісу Президента акцентував на важливості якнайшвидше укласти двосторонню угоду між Україною та США про безпекові гарантії на виконання Спільної декларації G7 про підтримку нашої країни, підписану у Вільнюсі 12 липня поточного року.

Під час зустрічі відбувся широкий обмін думками й щодо інших питань. Зокрема, можновладці говорили про посилення санкційного тиску на країну-агресорку та вироблення механізму спрямування заморожених російських активів на відбудову України. Крім того, сторони приділили увагу ситуації на Близькому Сході.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По гуманітарному коридору у Чорному морі пройшов уже 100-й корабель — посол США

Єрмак також подякував за направлення Білим домом запиту про фінансування видатків на допомогу Україні та висловив сподівання на його схвалення американськими законодавцями.

Нагадаємо

Раніше УНН писав, посилаючись на дані De Telegraaf, про те що Міністерство оборони США замовили зенітних самохідних артилерійських установок Gepard на суму близько 110 мільйонів євро, аби надалі передати їх Україні.