Експерт назвали три передумови, за яких може йтися про підвищення пенсійного віку
Київ • УНН
КИЇВ. 6 березня. УНН. Для того, щоб були можливими розмови про підвищення пенсійного віку в Україні, уряд має зважати на кілька передумов, що стосуються підвищення тривалості життя через реформування, скасування підстав для дострокового виходу на пенсію та зайнятість людей передпенсійного віку. Про це під час брифінгу повідомила керівник суспільних програм ІСЕД Маріанна Онуфрик, передає УНН.
“Якщо говорити про підвищення пенсійного віку, потрібно говорити ще й про тривалість життя. В порівнянні з іншими європейськими країнами, де пенсійний вік становить 62-65 років, то українці живуть в середньому на 10 років менше. І цей факт потрібно враховувати”, - розповіла вона.
М.Онуфрик зазначила, що в порівнянні з Європою, де запроваджені державні програми, для створення робочих місць, в Україні роботодавці не працевлаштовують людей перед пенсійного віку і таких серед населення 60% громадян.
“Проте на відміну від Європи, в Україні поки що не ставиться питання: чим будуть займатись люди, якщо вони не вийдуть на пенсію? Ми вже знаємо що частка зайнятості людей перед пенсійного віку є низькою, близько 60%, і ця цифра може тільки зростати. Роботодавці не мають великого бажання брати на роботу громадян перед пенсійного віку. Для порівняння, в Європі запроваджені державні програми, для створення робочих місць, для адаптації робочих місць”, - сказала вона.
Також вона додала, що якщо пенсійний вік підвищується, то це підвищення має відбуватись за певних умов, які має враховувати уряд.
“Три умови за яких уряд може говорити про підвищення пенсійного віку - це підвищення тривалості життя через реформування всіх сфер що стосуються людей, скасування підстав для дострокового виходу на пенсію та зайнятість людей передпенсійного віку для того, аби держава розуміла та усвідомлювала, що ці люди будуть робити”, - додала вона.
Нагадаємо, в уряді повідомили, що новий меморандум з МВФ передбачає початок роботи пенсійних змін з січня 2018 року.