Експерт дав прогноз, коли зможе стабілізуватися ситуація на ринку пального

Експерт дав прогноз, коли зможе стабілізуватися ситуація на ринку пального

Київ  •  УНН

 • 445887 перегляди

КИЇВ. 12 травня. УНН. Поки що важко передбачити, чи зможе поставка пального з Азербайджану та країн Близького Сходу вирішити ситуацію з дефіцитом. На це, зокрема, впливає налагодження каналів поставок. Проте, можливо на початку червня ситуація на ринку пального стабілізується. Такий прогноз дав у коментарі УНН співзасновник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Цитата

«Обсяг споживання палива скоротився до приблизно 500 тисяч тонн. Для порівняння, раніше ми споживали до мільйона тонн щомісяця. Грубо кажучи, споживання палива скоротилося на 50%, проте виникає питання, чи вистачить цього ресурсу. Це залежить від різних факторів. Що я бачу, то, можливо, на початку червня ми побачимо стабілізацію. Звісно, це не буде так, що хто скільки хоче, стільки і купує, обмеження залишаться», – вважає експерт.

Деталі

За словами Корольчука, основний нюанс, який треба враховувати, чи будуть гарантовані канали поставок з Азербайджану чи країн Близького Сходу.

«Я думаю, що тут мова може йти про заміщення. Але невідомо, як будуть працювати поставки. До 24 лютого в Україні роздумували, як можна вирішити проблему з паливом, в разі припинення поставок із рф і білорусі, обговорювалися поставки морським шляхом і організація залізничного транспорту вже на території України. На реалізацію цього плану давали 3-6 місяців. Зараз для доставки всередині країни залишається лише автомобільний транспорт. Але і тут постає проблема вирішення деяких технічних аспектів. Виникає питання, наскільки це вирішиться і як стабільно буде працювати. Це не те що нереалістична задача, вона цілком реалістична. Але скільки часу на неї потребується, цього ніхто не знає», – додав Корольчук.

Нагадаємо

Наприкінці квітня у столиці, а згодом і по всій країні, виник дефіцит пального на АЗС. Автомобілісти по кілька годин стояли у чергах для того, щоб заправити авто. АЗС відпускають обмежену кількість пального - від 10 до 20 літрів.

Дефіцит пального, який спостерігається наразі, у Мінекономіки пояснили тим, що ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

29 квітня в уряді пообіцяли владнати ситуацію приблизно за тиждень за рахунок законтрактованого пального на території Західної Європи.

А напередодні уряд зробив крок для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу.