У даний час у цьому районі, відзначає видання, японські війська розміщені тільки на найбільшому острові Окінава. Однак на дрібніших островах, що розтягнулися від нього і до Тайваню, гарнізонів немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Токіо вважають агресивною політику Пекіна в Південно-Китайському морі
У міжнародних протоках поблизу них останнім часом періодично проходять групи кораблів ВМС КНР, що прямують зі Східно-Китайського моря на навчання у відкриті води Тихого океану. До цієї зони відносяться також безлюдні острівці Сенкаку, які Пекін вважає своїми територіями, незаконно окупованими Японією. В їх води практично безперервно заходять китайські сторожові кораблі, щоб продемонструвати присутність КНР у спірному районі.
Крім Ісігакі Токіо з весни майбутнього року почне будівництво військової бази на сусідньому острові Міяко, де також розгорнуто протикорабельні ракети і засоби ППО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японія остаточно припиняє надання Китаю економічної допомоги
Як раніше інформував УНН, КНР протягом десятиліть веде суперечки із кількома країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону з приводу територіальної приналежності ряду островів у Південно-Китайському морі, на шельфі яких були виявлені значні запаси вуглеводнів. Йдеться перш за все про архіпелаг Сіша (Парасельські острова), островах Наньша (Спратлі) і Хуан’янь (риф Скарборо), на які, в тій чи іншій мірі, претендують Китай, В’єтнам, Бруней, Тайвань, Малайзія та Філіппіни.
За інформацією газети China Daily, в травні Китай у рамках навчань ВВС посадив на аеродромі, розташованому на одному з спірних островів, стратегічний бомбардувальник, здатний нести ядерне озброєння. У Пентагоні тоді повідомили, що мілітаризація спірних островів лише підсилює напруженість у регіоні.
Крім того, КНР активізувала роботи зі створення насипних територій поблизу деяких спірних ділянок. Як стверджують США і Японія, Пекін створив не менше семи штучних островів, які можуть мати подвійне призначення: військовий аеродром, морська база та інше. Пекін подібні звинувачення заперечує, заявляючи, що його діяльність носить виключно мирний характер.