Згідно з наведеною статистикою, японські пілоти за звітний період здійснили 345 вильотів для перехоплення китайських літаків, що приблизно на 20% більше в порівнянні з аналогічними показниками за минулий рік. Головним чином подібні заходи вживалися щодо винищувачів КНР, які літали у районі Східно-Китайського моря. Токіо залучений у суперечки із Пекіном через приналежність незаселених островів Сенкаку (китайська назва — Дяоюйдао), у яких знаходяться родовища природного газу та розмежування ексклюзивних економічних зон двох країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японці спустили на воду першу субмарину з літій-іонними акумуляторами
Винищувачі японських Сил самооборони стали рідше супроводжувати військові літаки ВКС РФ біля кордонів Японії. З квітня по вересень було скоєно 211 таких вильотів — на 56 менше, ніж в минулому році.
У 2017 фінансовому році (1 квітня 2017 року — 31 березня 2018 року - прим. УНН) Японія здійснила 904 вильоту для перехоплення літаків іноземних держав, головним чином — Китаю і РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вперше розмістили у межах Токіо конвертоплани CV-22 Osprey
Як раніше інформував УНН, новий міністр оборони Японії Такесі Івая, що зайняв свій пост 2 жовтня після перестановок в уряді, вважає, що Китай продовжує агресивні спроби змінити за допомогою сили поточний стан справ у Південно-Китайському і Східно-Китайському морях.