viyskova-khunta-v-myanmi-zvilnila-sotni-uvyaznenikh

Військова хунта в М'янмі звільнила сотні ув'язнених

 • 24665 переглядiв

Деталі

Субота - це перший день традиційного Нового року в М'янмі і останній день п'ятиденного свята, яке зазвичай відзначається відвідуванням буддійських храмів, гучним поливанням води і вечірками на вулицях.

Активісти, які виступають за демократію, закликали скасувати торжества в цьому році і замість цього зосередити увагу людей на кампанії з відновлення демократії після повалення військовими обраного уряду лауреата Нобелівської премії Аунг Сан Су Чжи.

За даними групи активістів Асоціації допомоги політичним в'язням (AAPP), Су Чжи входить в число 3 141 осіб, заарештованих у зв'язку з переворотом.

Контекст

Люди, розлючені поверненням військового правління, день за днем ​​виходять на вулиці, вимагаючи відновлення демократії, ігноруючи репресії з боку сил безпеки, в результаті яких було вбито 728 осіб, за останніми даними AAPP.

Політичні лідери, в тому числі вигнані члени парламенту, оголосили про формування уряду національної єдності (NUG) в п'ятницю, включаючи Су Чжи і лідерів протестів проти перевороту і етнічних меншин.

NUG заявляє, що є законним політичним авторитетом, і закликає до міжнародного визнання.

Хунта ще не прокоментувала уряд єдності, але заявила, що проведе нові вибори протягом двох років і передасть владу переможцю.

Віце-президент NUG Дувал Шейла, сказав у новорічному посланні, що шлях до заміни військового правління демократією буде важким.

"Ми зобов'язуємося продовжувати працювати з усіма етнічними народами, щоб повалити військову диктатуру і встановити нову федеративну демократію", - сказав він.

Що було раніше

Військова хунта захопила владу в М'янмі в ніч на 1 лютого, оголосивши про введення надзвичайного стану строком на один рік. Впливові представники збройних сил незадовго до путчу заявили про фальсифікацію результатів парламентських виборів в листопаді 2020 року. За офіційними підсумками голосування, Національна ліга за демократію здобула переконливу перемогу, набравши понад 70 відсотків голосів, але військові оголосили результати виборів недійсними.

Лідер Національної ліги за демократію і лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжіи і ряд інших політиків були заарештовані. З тих пір в республіці не припиняються масові протести проти путчистів, насильство з боку силовиків вже призвело до загибелі сотень людей.

З 1962 року протягом декількох десятиліть формою правління в М'янмі була військова диктатура. Демократичні перетворення в країні почалися в 2011 році.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Військова хунта в М'янмі звільнила сотні ув'язнених

     • 24665 переглядiв

    В Росії затримали українського дипломата

     • 48542 переглядiв

    Італія з 26 квітня послаблює карантинні обмеження

     • 22848 переглядiв

    Тернопіль та Херсон послаблюють карантинні обмеження

     • 21429 переглядiв

    Росія перекинула більше 50 літаків-винищувачів до Криму

     • 22503 переглядiв

    Маркевич дав прогноз на поєдинок “Динамо” — “Шахтар”

     • 21933 переглядiв

    Загін кораблів Каспійської флотилії зайшов у Чорне море

     • 28816 переглядiв

    В Україні вже 1,936 млн випадків COVID-19, за добу - 14 984

     • 17419 переглядiв