“Ті несанкціоновані суспільно-політичні заходи, які мали місце в червні і липні цього року, були ініційовані протягом декількох годин за допомогою соціальних мереж і месенджерів. І були вони ініційовані з-за кордону. Надалі все це дійство було підхоплено, і ми були змушені на нього адекватно реагувати”, — сказав Казакевич в ефірі телеканалу “Білорусь 1”.
Перший заступник міністра констатував, що не тільки національний сегмент інтернету, але і інтернет в цілому став частиною політичних технологій, нібито технології “кольорових революцій”, яка була винайдена ще в 1970-ті роки.
“Ми бачимо послідовно всі ті дії, які були прописані ще тоді: створення протестної маси, нагнітання обстановки і так далі. В даному випадку безумовну небезпеку представляють не самі комунікації, а ті люди, які за цим стоять, організують, скеровують, залучають і штучно створюють цю протестну масу і соціально-політичну напругу, якої насправді не існує”, — сказав Казакевич.
Він також звернув увагу, що адміністратори Telegram-каналів несуть персональну відповідальність за заклики до порушення громадського порядку.
“З правової точки зору неважливо, як ти закликаєш до масових заворушень: стоячи на площі або влаштувавшись в зручному кріслі десь за кордоном або у себе на дачі. Важливо, що ти це робиш”, — сказав перший заступник міністра.
Казакевич також підкреслив, що, якщо людина закликає до будь-якого порушення громадського порядку, білоруські правоохоронці “досить ефективно його знаходять і припиняють подібні явища як на стадії зародження, так і на стадії реалізації”.
Раніше Лукашенко заявляв про наявність “силового сценарію повалення влади” в Білорусі.