За даними фонду, більшість батьків підтримує саме допомогу у вигляді товарів для новонародженого, а не виплати.
“Критично важливо, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу. „Пакунок малюка“ поєднує у собі предмети першої необхідності для догляду за дитиною протягом перших днів життя, матеріали для раннього розвитку дитини та навчальні матеріали для батьків, наприклад, щодо вакцинації та грудного вигодовування”, — йдеться у повідомленні фонду.
Фонд акцентує увагу на тому, що збирав відгуки батьків протягом двох років, і Міністерство соціальної політики враховувало їхні побажання щодо вдосконалення вмісту пакунків. За твердженням ЮНІСЕФ, протягом цих двох років кількість продуктів у них зросла в 2,5 рази, і більшість отримувачів позитивно оцінюють ці набори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні народжуваність щорічно зменшується на 30-35 тисяч дітей — Денісова
“Якщо у 2018 році лише 35% батьків надавали перевагу пакунку перед грошовою виплатою, то тепер 8 із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді. Аналітика ЮНІСЕФ підтверджує й економічну ефективність пакунків малюка для сімейного бюджету. Фінансова вартість товарів із пакунку малюка обійдуться батькам дорожче на 50-200%”, — стверджують у фонді ООН.
Як повідомляв УНН, 29 липня Кабінет міністрів повідомив про намір з 1 вересня замість “пакунку малюка” виплачувати одноразову допомогу в обсязі 5 тисяч гривень.
Ініціатива “пакунок малюка” запрацювала восени 2018 року. До цих наборів входили предмети гігієни, одяг для новонароджених, підгузки та інші товари.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінсоцполітики опублікувало алгоритм дій для монетизації бебі-боксу