“Без МВФ для українських приватних компаній фактично буде закритий ринок капіталу (в першу чергу через високу вартість запозичень та середньострокові макроекономічні ризики)”, — повідомила Ковалів.
Також, за її словами, державні компанії такі як Нафтогаз України та Укрзалізниця навряд чи зможуть залучити фінансування на зовнішніх ринках.
“А тут уже питання і енергетичної безпеки (фінансування закачки газу в підземні сховища), рефінансування кредитного портфелю і капітальних інвестицій”, — повідомила фахівець.
Крім цього, для України будуть закриті кредити МФО та макрофінансова допомога.
“Ще одним викликом буде рефінансування внутрішніх запозичень, а це понад 3 млрд долл., частина з яких профінансовані нерезидентами, які без МВФ навряд чи готові будуть продовжувати інвестувати в державні цінні папери за чинними (зовсім не маленькими) ставками”, — вважає Ковалів.
Вона також додала, що в цілому вартість запозичень виросте, що стане додатковим навантаженням на бюджет з обслуговування державного боргу, а “прямі іноземні інвестиції очікувано будуть чекати кращих часів”.
Таку позиції Ковалів висловила у відповідь на озвучену раднико президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олегом Устенком пр. те, що в короткостроковій перспективі Україна може досягти макрофінансової стабільності і бкз кредитів МВФ. Водночас у довготривалій перспективі співпрацю слід продовжувати. Він також додав, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.
Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду 21 травня розпочне роботу в Україні для оцінювання виконання поточної програми співробітництва з фондом stand-by і консультацій за IV статтею статуту МВФ.