“Погодитися з пропозицією Міністерства екології та природних ресурсів щодо реалізації з 24 жовтня 2018 р. до 1 грудня 2019 р. Державною службою геології та надр експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів (далі — експериментальний проект)”, — йдеться у документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2016 році український ринок скрапленого газу зріс більш ніж на 30%
Згідно з затвердженими умовами, вже з 24 жовтня 2018 року проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюються виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вказаною постановою.
Експериментальний проект з проведення електронних торгів буде тривати до 1 грудня 2019 року, після чого Держгеонадра має надати пропозиції щодо подальшого розвитку проекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держгеонадра протиправно відмовляла інвестору у ліцензуванні урановидобутку — ВАСУ
“Головне завдання проекту — перевірити ефективність відкритих електронних аукціонів у сфері дозволів на користування надрами. Такий підхід вже довів свою ефективність у продажу активів Фонду гарантування вкладів, комунального майна, малої приватизації. Тому ми впевнені, що експеримент буде успішним”, — зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
За його словами, завдяки відкритим аукціонам на ProZorro.Продажі держава і місцеві громади вже продали активів більш ніж на 11 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватний інвестор дозволить Україні наростити власний видобуток урану — І.Насалик
“Експеримент з Держгеонадрами — це один з важливих кроків реформи державних продажів. Сьогодні ми продаємо і активи банків-банкрутів, і металобрухт, і об’єкти малої приватизації. Днями ми затвердили умови пілотного проекту з „Укрзалізницею“ щодо продажу послуг з перевезення вантажів. А вже у жовтні почнемо готуватись до продажу дозволів на користування надрами”, — заявив в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Нафтогазі” пояснили, звідки у них гроші на премії
Раніше “Нафтогаз” та МГУ визначили кроки для проведення анбандлінгу до 1 січня 2020 року.
А тим часом на Кіровоградщині повернули державі золотий рудник.