Сенатори Республіканської партії посилює позицію в переговорах щодо кордону з Україною, наполягаючи, щоб зміни умовно-дострокового звільнення, в контексті обмеження права президента США дозволяти мігрантам умовно-достроково потрапити на територію Сполучених Штатів, були частиною переговорів про кордон. Про це пише Politico та передає УНН.
Деталі
Сенатори від Республіканської партії наполягають на чіткому обмеженні умовно-дострокового звільнення, а також вимагають, щоб зміни кордонів та імміграційної політики були пов’язані з додатковим пакетом національної безпеки на 106 мільярдів доларів, який включає допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та південному кордону. Про це стало відомо у середині поточного тижня.
Демократи в Сенаті та Білий дім категорично проти обмеження повноважень президента щодо умовно-дострокового звільнення. Пропозиція обмежити право президента США надавати мігрантам так званий пароль – або умовно-дострокове звільнення чи допуск на територію США – залишається найскладнішим пунктом угоди, по якому перемовники ще не досягли згоди.
Провідний республіканець, сенатор Джеймс Ленкфорд (Оклахома) сподівався, що угоди вдасться досягти вже цього тижня, але нещодавно він зазначив, що "ми у жодному разі не так близько".
Ленкфорд підтвердив, що республіканці в Сенаті зацікавлені в обмеженні умовно-дострокового звільнення, стверджуючи, що "розчарування полягає в тому, що адміністрація використовує [умовно-дострокове звільнення] так, як жодна інша адміністрація ніколи не використовувала", звільняючи мігрантів у внутрішніх районах країни. Він сказав, що він, адміністрація Байдена і сенатор Кріс Мерфі (республіканець від штату Коннектикут). Кріс Мерфі (конгресмен від штату Коннектикут) і Кірстен Сінема (республіканець від штату Аріз) "обмінялися великою кількістю паперів, і очевидно, що ми не вирішили" питання умовно-дострокового звільнення.
Але республіканці імовірно будуть продовжувати використати цей важіль для отримання поступок від демократів, оскільки залишилося небагато варіантів для розблокування допомоги Україні.
Довідка
Пароль або умовно-дострокове звільнення, передбачене законодавством США, надає уряду повноваження дозволяти іноземцю в’їхати до Сполучених Штатів тимчасово, пояснює "Голос Америки". Адміністрація президента США неодноразово використовувала такі повноваження для дозволу біженцям потрапити у США під час криз, включно у випадку війни росії в Україні. Умовно-дострокове звільнення використовують для прийняття широкого кола інших осіб, від свідків у кримінальних справах до дітей з Центральної Америки, батьки яких проживають у Сполучених Штатах.
Нагадаємо
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі Джон Кірбі, під час брифінгу 11 січня зазначив, що допомога Україні від Сполучених Штатів Америки наразі призупинена - надано останній пакет, на який було фінансування.