"У цілому в Сибіру за минулий місяць загашено 1426 лісових пожеж. Режим НС введено на всій території Республіки Тива, Забайкальського, Красноярського країв, в Еравнінському муніципальному районі Республіки Бурятія", - пишуть у виданні.
Так, у російському Забайкаллі горить 52 тисячі гектарів лісу, а у Кемеровській області в цьому сезоні вже згоріло понад три десятки будинків у чотирьох населених пунктах.
Повідомляється, що за словами губернатора Кемеровської області Сергія Цівілева, дві пожежі з чотирьох спалахнули через недопалки, кинуті з автомобілів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вогонь пошкодив близько 5% Чорнобильського заповідника.
"В Алтайському краї до кінця квітня вже три муніципалітети виявилися в зоні надзвичайної пожежонебезпеки. Дві доби горів ліс на площі у 270 га в Кур'їнському районі, добу - в Тальменском районі на ділянках 180 га і 140 га", - повідомляють у виданні.
Варто зазначити, що через великі відкриті території і сильний вітер - справлятися з пожежами дуже важко. Однак жителі регіонів готуються до пожеж в міру власних сил: створюють протипожежні бар'єри, тримають напоготові пісок.
Йдеться про те, що пожежі поки не завдали критичних наслідків на фауну лісів, але лише тому, що почалися на місяць раніше.
Даний факт і турбує російський "Грінпіс", адже збільшилася і площа поширення вогню.
Раніше в УНН повідомлялося, що станом на 7:00 понеділка пожежі у лісових масивах Зони відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення локалізовані, а на Житомирщині три вогнища - ліквідовані.