“Міністерство оборони України поділяє стурбованість свідомих громадян щодо забезпеченості наших воїнів вчасним та якісним харчуванням, з приводу чого хочемо висловити наступне: по-перше, про жодний зрив харчування Збройних Сил України не йдеться”, — зазначив Марценюк.
За його словами, 16 березня компанія-переможець торгів по закупівлі послуги організації харчування для небойових частин ЗСУ відмовилась укладати відповідні договори, посилаючись на пандемію коронавірусу, в тому числі.
“Дана ситуація поставила під загрозу харчування близько 250 небойових частин ЗС України (близько 30% від усього складу, що харчується). Проте в результаті екстренно вжитих заходів Міноборони було досягнуто домовленостей з діючими постачальниками харчування у згадані військові частини щодо продовження постачання”, — додав Марценюк.
Окрім того він зазначив, що потреби харчувати військовослужбовців силами місцевих органів виконавчої влади немає.
“Потреба в таких заходах відсутня і не передбачається. Але усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗС України довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій по взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій”, — йдеться у повідомленні.
Як повідомляв УНН раніше, Міноборони переводить певну кількість військових частин на харчування за каталогом, інші будуть харчуватись з використанням аутсорсингу, оскільки через карантин суб’єкти господарювання відмовляються укладати контракти в рамках аутсорсінгу.