ukenru
u-kiyevi-zapovnenist-kovidnikh-lizhok-ponad-70-stolitsya-zaprovadzhuye-suvoriy-karantin-z-20-bereznya

У Києві заповненість ковідних ліжок понад 70%: столиця запроваджує суворий карантин з 20 березня

 • 24543 переглядiв

КИЇВ. 18 березня. УНН. У Києві з 20 березня на три тижні будуть запроваджені суворі карантинні обмеження через поширення коронавірусу. Про це під час термінового брифінгу заявив мер Києва Віталій Кличко, передає кореспондент УНН.

Цитата:

"З 00:00 20 березня – тобто в ніч із п’ятниці на суботу – Київ запроваджує суворі карантинні обмеження", - відзначив Кличко.

Деталі

“У Києві за минулу добу знову понад тисячу нових випадків захворювання на коронавірус. Збільшується кількість госпіталізованих пацієнтів. За добу з діагнозом коронавірус у лікарні потрапили 148 людей, а ще хворі з підозрою на ковід, пацієнти з пневмонією та грипом. На сьогодні в лікарнях понад 3 300 хворих на коронавірус — заповненість ліжок в медзакладах міста вже понад 70%. Ситуація з розповсюдження без перебільшення загрозлива. Уряд поки не вніс Київ до "червоної зони" — ми перебуваємо в "помаранчевій", - сказав Кличко.

Він додав, що оскільки уряд не відреагував на прохання Києва розширити обмеження, які можна запроваджувати у “помаранчевій” зоні, то “ми розцінюємо це як право самостійно реагувати на ситуацію”.

“А ситуація складна і без перебільшення може стати катастрофічною”, — додав мер.

Тож, для призупинки розповсюдження хвороби комісія ТЕБ та НС Києва ухвалила наступне: з 00:00 20 березня (в ніч з п’ятниці на суботу) Києв запроваджує суворі карантнні обмеження.

Буде заборонено:

  • Робота закладів культури (будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні зали)
  • Робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії)
  • Проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 особу)
  • Проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших)
  • Присутність глядачів на спортивних змаганнях (останнє стосується також і сьогоднішнього великого футбольного матчу, що відбудеться в Києві)

Також:

  • Заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос
  • Працюватимуть – за дотримання суворих норм та без роботи кафе – автозаправочні станції
  • Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали - але без групових занять
  • Працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно
  • Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу
  • Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури
  • Громадський транспорт столиці працюватиме в звичному режимі. З дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50%.

Ці обмеження запроваджуються на три тижні - до 9 квітня включно.

Доповнення

В Україні зафіксовано вже 1,5 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, добовий приріст, за 17 березня, - 15 тисяч, що найбільше з початку року. Хворіють на сьогодні у країні 230 633 особи, за добу кількість активних хворих зросла на 8 272 особи.

З 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки. Загалом дію обмежень продовжено до 30 квітня.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - наразі діє на території всієї країни, однак будуть вноситися деякі пом'якшення. Помаранчевий рівень - встановлюються після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

З 26 лютого на Івано-Франківщині, з 1 березня на території Чернівецької області, з 3 березня на території Житомирської області, а з 8 березня на території Закарпатської області запроваджено “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Українські Національні Новини

Суспільство