Так, відповідно до концепції, проект закону “Про внесення змін до земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, стосовно концентрації земель сільськогосподарського призначення” пропонує, що контроль за дотриманням обмежень щодо земель здійснюватиме Антимонопольний комітет України в порядку, визначеному урядом.
Також пропонується, що “Кабінет міністрів буде наділений повноваженнями забороняти набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих ближче, ніж 30 км до державного кордону України для юридичних осіб, чий кінцевий бенефіціарний власник (контролер) є іноземцем чи особою без громадянства”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Милованов розповів про складові реформи ринку землі
Крім того, відповідно до концепції, проектом закону № 2178 “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” пропонується, що покупцями земель сільськогосподарського призначення можуть бути:
- громадяни України;
- юридичні особи України;
- територіальні громади;
- держава.
Також пропонується наступне обмеження концентрації земель у власності: не більше 0,5% у межах країни та 15% у межах області.
Також пропонується внесення змін до закону України “Про санкції” для можливості РНБО обмежувати набуття земель особами, пов’язаними із державою-агресором РФ.
Відповідно до концепції, дата набуття чинності закону — 1 жовтня 2020 року.
Нардеп Дубінський також дав оцінку концепції: "Як буде влаштований ринок землі: концепція Милованова. Почав читати. По-моєму, зашквар".
Пізніше він додав, що його джерела стверджують, що "через злив цієї концепції в Мінекономіки істерика".
Відзначимо, що на початку вересня Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що іноземці отримають доступ до ринку української землі після зняття мораторію.
Але пізніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що купувати землю в Україні зможуть тільки громадяни України та українські компанії.