“Введення програмних операторів не буде стосуватись фізичних осіб, просто людей, які прийшли на ринок, наприклад, просто продати свої бувші в ужитку речі чи особисті речі чи якусь городину, і це не буде стосуватись фізичних осіб-підприємців на першій групі. Тобто міф про те, що дідусь, який торгує помідорами на городі, змушений буде користуватись РРО, — це є неправда. З 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для певних платників податків другої і четвертої групи”, — зазначив Верланов.
За його словами, з 1 жовтня наступного року нововведення торкнеться тих, хто здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірної продукції, роздрібну торгівлю в магазинах, діяльність ресторанів, кафе, швидкого обслуговування, діяльність готелів і турагенств.
При цьому він додав, що з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для платників податку серед підприємців 2-4 груп. Причому, як він підкреслив, буде збільшений поріг для платників єдиного податку з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн, що полегшить їм діяльність.
Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада ухвалила законопроекти 1053-1 і 1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, що передбачає застосування програмне забезпечення реєстраторів розрахункових операцій.