"Літак, який спочатку прямував на захід, щоб покинути зону аеропорту, після проблеми повернув праворуч і попрямував до аеропорту в момент аварії", - заявила організація цивільної авіації Ірану в середу ввечері.
За інформацією організації, літак зник з екранів радарів в той момент, коли він досяг висоти 2,4 тис. метрів - при цьому пілот не послав радіоповідомлення про існування проблеми.
"За словами очевидців, на борту літака було помічено пожежу, інтенсивність якої зросла", - додала організація, повідомивши про перші результати розслідування катастрофи в середу.
Організація заявила, що допитувала свідків як на землі, так і на борту другого літака, що летів над українським Boeing 737, коли сталася катастрофа.
Нагадаємо, в ніч на 9 січня під головуванням Президента відбулася нарада щодо катастрофи літака МАУ.
8 січня державні засоби масової інформації Ірану повідомили, що рейс PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився неподалік від Тегерана приблизно через три хвилини після зльоту з міжнародного аеропорту Імама Хомейні, в результаті чого загинули всі пасажири і члени екіпажу на борту.
Серед названих можливих причин авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в Ірані - технічні причини. Також, той факт, що літак вже горів у небі до того, як розбився, викликало припущення, що літак був збитий.
При цьому Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) ввело обмеження на польоти в регіоні. "FAA заявило у вівторок, що забороняє невійськовим літакам США" працювати в повітряному просторі над Іраком, Іраном, водами Перської затоки і Оманської затоки", - повідомили раніше в CNN.
У той же час в повідомленні посольства України в Ірані було зазначено, що "за попередньою інформацією, літак розбився в результаті аварії двигуна через технічні причини". Пізніше його відредагували, вказавши, що "інформація про причини авіакатастрофи з'ясовується комісією".
На борту літака МАУ, який зазнав аварії в Ірані, було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. МАУ опублікувала список пасажирів літака, що розбився в Ірані літака.
З 9 січня українським авіакомпаніям заборонені польоти над Іраном.
Як повідомлялося раніше в УНН, В Україні 9 січня оголошено днем жалоби у зв'язку з катастрофою літака МАУ.