rosiia-rozshyriuie-vyrobnytstvo-raketnykh-dvyhuniv-vpershe-z-radianskykh-chasiv

росія розширює потужності з виробництва твердопаливних двигунів для ракет - IISS

 • 19116 переглядiв

Останнє розширення та модернізація потужностей росії з виробництва твердопаливних двигунів свідчить про значний крок у напрямку зміцнення її можливостей у виробництві ракет. Про це повідомили у Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS), пише УНН.

"росія бере участь у тому, що офіційні особи США описують як "найамбітніше розширення військового виробництва з радянських часів". Супутникові зображення свідчать про те, що потужність виробництва ракетних двигунів на твердому паливі є одним з напрямів цих зусиль", - йдеться у повідомленні.  

За даними аналітиків, на п'яти ділянках, пов'язаних з виробництвом твердого палива, спостерігається значна розробка. Останні супутникові знімки свідчать про те, що будівельні роботи ведуться в багатьох місцях, включаючи можливу реконструкцію сплячих об’єктів радянських часів і будівництво нової інфраструктури. 

В IISS нагадали, що росія до 2023 року не інвестувала у розширення чи реконструкцію у цій сфері.

Аналітики додали, що твердопаливні ракетні системи займають центральне місце в стратегічному арсеналі росії та її тактичній зброї наземного базування малої дальності. Зокрема, росіяни широко використовували балістичні ракети малої дальності (БРМД) у війні проти України. Збройні сили росії розгорнули декілька типів ракет класу "земля-земля", включаючи БРБР 9К720 "Іскандер-М" (RS-SS-26 Stone) і реактивні снаряди реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Торнадо-С". Крім того, ракетні системи "земля-повітря", такі як С-300П (RS-SA-20 "Гаргулья") і С-400 (RS-SA-21 "Гроулер"), є центральними елементами російської наземної протиповітряної оборони, і який ворог також використовує для наземних атак. 

Більші композитні твердопаливні двигуни, за даними аналітиків, також використовуються у великій частині російських міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) і її новітніх балістичних ракетах на підводних човнах, які утворюють центральну основу стратегічного ядерного стримування москви.

Зазначається, що визначення мети розширення ускладнюється ймовірністю того, що в розробку та виробництво двигунів для однієї ракетної системи можуть бути залучені кілька заводів, сценарій. Це також ускладнює визначення того, яка саме ракетна програма чи виготовлення якої категорії ракет  розширюється. 

"Імпорт росією балістичних ракет з Ірану та Північної Кореї свідчить про те, що її виробництва БСРБ недостатньо для задоволення її потреб на війні проти Україні. Розширення потужностей виробництва твердопаливних установок могло б дозволити росії поповнити та розширити наявний арсенал ключових систем, розміщених в Україні. У довгостроковій перспективі це розширення може також посилити потенціал росії розробляти системи, здатні становити загрозу для членів НАТО", – попереджають аналітики.

Додамо

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) встановили, що росія під час комбінованої атаки по Україні 13 листопада серед іншого використала північнокорейські балістичні ракети типу KN-23/24.

На думку експертів КНДІСЕ, у KN-23 поєднано як сучасні технології, так і рішення минулого століття. Суттєвий відсоток мікроелектроніки вироблений у Китаї, Тайвані, США та інших країнах. Ймовірно, запуски здійснюють з пускових установок північнокорейського виробництва, оскільки адаптувати російські системи було б значно складніше.

Варто зазначити, що росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ у коментарі УНН розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї.  Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.

Популярні

Новини по темі