rf-stykaietsia-z-zatrymkamy-platezhiv-za-naftu-na-tli-posylennia-kytaiem-oae-ta-turechchynoiu-kontroliu-za-bankamy-reuters

рф стикається з затримками платежів за нафту на тлі посилення Китаєм, ОАЕ та Туреччиною контролю за банками - Reuters

 • 27308 переглядiв

Російські нафтові компанії стикаються із затримками до кількох місяців в оплаті нафти і палива, оскільки банки в Китаї, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) стають обережнішими щодо вторинних санкцій США, з посиланням на вісім джерел повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

"Затримки платежів скорочують доходи кремля і роблять їх нестабільними, дозволяючи Вашингтону досягти подвійної мети в галузі санкцій - зірвати надходження грошей до кремля, щоб покарати його за війну в Україні, не перериваючи глобальних енергетичних потоків", - ідеться у публікації.

За даними восьми банківських і торгових джерел, "в останні тижні кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до москви".

"Банки, побоюючись вторинних санкцій США, почали просити своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN США (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді або не є бенефіціаром платежу", - зазначається у публікації.

Як повідомляється з посиланням на два джерела, "в ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) та Dubai Islamic Bank (DIB) заблокували кілька рахунків, пов'язаних із торгівлею російськими товарами".

"Банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські банки ICBC і Bank of China все ще обробляють платежі, але на їхню обробку витрачаються тижні або місяці", повідомили чотири джерела.

"Проблеми повернулися в грудні після того, як банки та компанії усвідомили, що загроза вторинних санкцій США реальна", - сказало одне із торгових джерел.

Джерело мало на увазі наказ Міністерства фінансів США, опублікований 22 грудня 2023 року, у якому попереджалося, що воно може застосувати санкції за ухилення від російської стелі цін щодо іноземних банків, і закликалося до них посилити дотримання вимог. Це стало першим прямим попередженням про можливість вторинних санкцій проти росії, поставивши її в один ряд із Іраном у деяких сферах торгівлі, зазначає видання.

За словами торгових джерел, після наказу США китайські, з ОАЕ та турецькі банки, які працюють з росією, збільшили кількість перевірок, почали вимагати додаткову документацію та навчили більше співробітників, щоб переконатися, що угоди відповідають ціновій стелі.

Додаткові документи також можуть включати докладну інформацію про власність усіх компаній, що беруть участь у угоді, та особисті дані осіб, які контролюють ці організації, щоб банки могли перевірити будь-які контакти зі списком SDN.

Наприкінці лютого банкам ОАЕ довелося посилити контроль над платежами, оскільки їх попросили надати дані американським банкам-кореспондентам і казначейству США, якщо мають транзакції, які йдуть до Китаю від імені російської організації, за словами одного банківського джерела, знайомого з ситуацією.

"Це означало затримки в обробці платежів до росії", - сказало одне із джерел.

Одне джерело повідомило, що один платіж було затримано на два місяці, а інше повідомило, що затримки становили два-три тижні.

"Це стало складно, причому навіть не для доларових операцій. Іноді на проведення прямої угоди юань-рубль витрачаються тижні", - сказав один із трейдерів.

Спікер кремля дмитро пєсков, як вказано, заявив, що проблеми з платежами існують, коли його запитали про повідомлення про те, що банки у Китаї сповільнили виплати.

Він заявив, що є "певні проблеми, але не може стати на заваді подальшому розвитку наших торговельно-економічних відносин (з Китаєм)".

Доповнення

Захід ввів безліч санкцій проти росії після того, як вона вторглася до України у лютому 2022 року. Робота з російською нафтою не є незаконною, якщо вона продається нижче встановленої Заходом цінової стелі у 60 доларів за барель.

Експорт російської нафти та платежі за неї, вказує видання, були порушені в перші місяці війни, але "пізніше нормалізувалися, коли москва перенаправила потоки нафти до Азії та Африки, подалі від Європи".

Популярні

Біллі Айліш стала артисткою року за версією Apple Music

 • 52893 переглядiв

Прозорість чи ширма: як АРМА передає активи в управління

 • 106896 переглядiв

7 новорічних фільмів для святкового настрою

 • 108564 переглядiв

Новини по темі

Тимчасова тиша: чому замовкли "ворожі" голоси проти ДОТ

 • 463524 переглядiв