“У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалася заключна конференція з планування українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ “Rapid Trident — 2020”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що участь в її роботі беруть не лише військовослужбовці ЗС України і країн-учасниць навчання, а й представники інших силових відомств за координації Антитерористичного центру при СБУ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції, Управління державної охорони, а також Товариства Червоного Хреста.
Так, одним із головних питань під час проведення фінального етапу планування навчання є епідеміологічна ситуація в Україні, правила дотримання карантинних вимог його учасниками, недопущення розповсюдження COVID-19 як під час переміщення військових різних країн до військового полігону, так і під час безпосереднього проведення командно-штабної та польової фаз.
Участь у конференції також беруть представники збройних сил Королівства Данії, Литви, ФРН і Польщі. Представники інших країн, насамперед США, зважаючи на карантин, долучаються до процесу планування за допомогою відеоконференцзв’язку та інших технологічних засобів дистанційної комунікації.
“Наше головне завдання — впродовж наступних п’яти днів остаточно узгодити всі питання проведення цьогорічного навчання” — зазначив начальник Управління підготовки оперативного командування “Південь” полковник Дмитро Красильников.
Наразі планується, що участь у маневрах візьмуть близько 2500 осіб з понад 10 країн світу. Найбільші контингенти, як і зазвичай, від України та США. Найчисленнішим підрозділом від ЗС України буде одна з механізованих бригад оперативного командування “Південь”.
Під час навчання з відпрацюванням різних завдань — оборони, наступу, стабілізаційних дій — представники різних силових структур відпрацюють дії з проведення протидиверсійної та антитерористичної операцій.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині українські військовослужбовці під керівництвом британських інструкторів проходять місячний навчальний курс з індивідуальної підготовки в межах місії Orbital.