obsyag-investitsiy-u-agrarniy-sektor-zmenshivsya-derzhstat

Обсяг інвестицій у аграрний сектор зменшився

 • 10969 переглядiв

"Обсяг освоєних капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки за січень−грудень 2018 року порівняно з попереднім роком у цінах відповідних років збільшився на 14,0%. Втім, з урахуванням інфляції їх реальний приріст становив лише 8,5%. Це найнижчий показник темпів приросту капітальних інвестицій за останні три роки: у 2016 році він становив 49,5%, а у 2017 році – 30,7%", - йдеться у повідомленні.

Такий характер динаміки капітальних інвестицій на розвиток аграрного сектору за останні роки обумовлений комплексом факторів, у складі яких дія негативних посилюється.

"Насамперед, в умовах війни бюджетні витрати на підтримку агровиробників скорочуються. В умовах нестабільності агрокомпанії надають перевагу інвестиціям у приріст оборотних активів, які хоча й приносять швидкі вигоди, але звужують перспективи стратегічного розвитку. Через підвищений рівень ризиків великі агроформування виводять інвестиційні ресурси у більш безпечні для їх капіталу зони", - підкреслили у науковому центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та Словенія активізують співпрацю в АПК

Також інвестиційна діяльність малого агробізнесу, який є одним з найважливіших чинників розвитку, уповільнена.

Крім того, ставки відсотків по кредитах вищі за рентабельність витрат по більшості інвестиційних проектів.

У прес-службі зауважили, що надходження прямих іноземних інвестицій майже припинилося, а обсяги залучення зовнішніх джерел для фінансування інвестиційних проектів значно скоротилися.

Проте незважаючи на посилення негативних чинників виробництво продукції сільського господарства порівняно з харчовою промисловістю поки що залишається інвестиційно привабливим.

У 2018 році на гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів припало 2,81 грн відповідних витрат у сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг. Для порівняння, цей показник 2009 року становив − 1,00 грн/грн; 2012 року − 1,40 грн/грн; 2015 року − 2,16 грн/грн; 2017 року − 2,35 грн капітальних інвестицій у сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг на 1 грн капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три аграрні компанії витягнули з бюджету 14 млрд грн відшкодування ПДВ

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, точка рівноваги в пріоритетності сільського господарства і харчової промисловості матиме місце у 2025 році.

У Інституті зазначили, що аграрне виробництво впливає на розвиток усієї економіки. Про це свідчить коефіцієнт кореляції – 0,6 – між показниками інвестицій на 1 га сільськогосподарських угідь і валового регіонального продукту. З огляду на це уповільнення інвестиційної діяльності в сільському господарстві обумовлює відповідні зміни у динаміці розвитку економіки України.

Тому навіть за несприятливих умов, що склалися, доцільно здійснювати додаткові заходи щодо активізації інвестиційних процесів у аграрній сфері. Адже це викликатиме позитивні мультиплікативні ефекти в інших секторах економіки.

"Слід також пам’ятати, що підтримка розвитку аграрного сектору економіки і сільських територій була найважливішою складовою економічної політики усіх країн, які досягли успіху в розвитку", - підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, Україна наростила аграрний експорт до Саудівської Аравії.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Обсяг інвестицій у аграрний сектор зменшився

     • 10969 переглядiв

    "Газову справу" Онищенка суд розгляне у червні

     • 8705 переглядiв

    Сьогодні ВР продовжить розгляд поправок до мовного закону

     • 7383 переглядiв

    Показали торішній вибух метеорита над Землею

     • 13920 переглядiв

    Україна за добу відібрала з ПСГ 27,7 млн кубів газу

     • 7846 переглядiв

    Енергоблок № 2 Южно-Української АЕС відключено від мережі

     • 8372 переглядiв

    Військовослужбовці ООС голосуватимуть 31 березня у наметах

     • 29089 переглядiв

    На воді в Україні за тиждень загинули 18 людей

     • 10026 переглядiв

    Енергосистема України працює без п’яти атомних блоків

     • 9474 переглядiв