Уряд був змушений залишити Ємен після того, як повстанці-хусити захопили владу спершу на півночі країни, а згодом наблизилися до Адена, куди Хаді переніс столицю.
Цей новий коаліційний уряд уможливили домовленості, досягнуті раніше за посередництва Саудівської Аравії. “Ви походите з різних блоків і регіонів країни, але вашою головною турботою в першу чергу мають бути країна і її громадяни”, — зазначив Хаді, цитує агенція новин dpa з посиланням на єменське державне інформаційне агентство Saba. Звертаючись до нових єменських урядовців, Хаді висловив сподівання, що вони діятимуть “як одна команда”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розбиті мрії “Арабської весни”: 10 років хвилі революцій — однієї з найбільш значущих подій сучасності
Частина з 24 урядовців — прибічники Хаді, інші представляють сепаратистську Південну перехідну раду (ППР).
Прибічникі Хаді та ППР спільно протистоять повстанцям-хуситам, однак їхній союз був нетривким. Крім того, з 2017 року дедалі сильніше стали лунати заклики до повторного відокремлення Південного Ємену від Півночі.
Уряд Хаді підтримує Саудівська Аравії, а ППР — ОАЕ. Дотепер між цими єменськими силами іноді спалахували чвари, що переростали в збройне протистояння, з чого користали поставнці-хусити, котрих підтримує Іран. Останній вважається головним суперником Саудівської Аравії в боротьбі за регіональне лідерство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН: кількість вимушених переселенців у світі перевищила 80 млн
Нагадаємо, Саудівська Аравія очолює з березня 2015 року коаліцію арабських країн, що протистоїть хуситам.
Ємен — одна з найбідніших країн світу. Через тривале збройне протистояння нині близько 24 мільйонів мешканців країни — тобто майже 80 відсотків — так чи інакше залежать від різних видів гуманітарної допомоги.
Новому уряду Ємену доведеться займатися питанням подолання глибокої економічної кризи.