Деталі
Згідно з планом, розширена присутність військ має бути посилена в Литві, Естонії, Латвії та Польщі додатковим контингентам військових, чисельністю від 3 000 до 5000 солдатів.
На думку Шольца, постійне розміщення формувань такого розміру обходиться дорого, а провідні постачальники військ, такі як Німеччина, Велика Британія та Канада, також стикаються з практичними проблемами через відсутність боєздатної та повністю укомплектованої армії.
Як пише видання, компроміс канцлера передбачає “гнучке” розміщення лише кількох елементів штабної інфраструктури, але більшість солдатів мають залишатися у своїх країнах.
У той же час, незважаючи на те, що військовослужбовці НАТО будуть перебувати в так званому “режимі очікування”, Шольц пропонує все ж відправляти їх періодично в Литву на маневри, щоб ознайомитися з потенційним місцем дислокації. Як зазначає Welt, дипломати НАТО розглядають цю пропозицію.
“Після досвіду жорстокого нападу росії на Україну, країни Балтії побоюються, що допомога НАТО не прибуде вчасно, і у випадку надзвичайної ситуації, що призведе до знищення їх військових сил”, — пише видання.
Доповнення
В іспанському Мадриді у вівторок, 28 червня, стартує саміт лідерів Північноатлантичного альянсу, який триватиме три дні.
На зустрічі лідерів НАТО планується ухвалити ключові рішення, зокрема, нову Стратегічну концепцію Альянсу, а також посилення підтримки України.