"Члени КМП, як і раніше, очікують, що зниження інфляції до цілі 5% триватиме і надалі", - вказали у НБУ.
Так, на думку членів КМП, макроекономічні чинники, що спостерігалися з часу попереднього засідання КМП, є взаємно врівноважуючими для прогнозу інфляції.
"Зокрема, зберігається суттєвий проінфляційний тиск з боку високих темпів підвищення реальної заробітної плати та стійкого зростання споживання. Споживчі настрої знаходяться на рекордно високих рівнях. Відсутні виразні сигнали щодо сповільнення процесів зростання заробітних плат і споживчого попиту. Натомість зміцнення гривні та зниження цін на нафту і газ можуть мати більший дезінфляційний ефект, ніж передбачає липневий макроекономічний прогноз", - зазначили у Нацбанку.
Інфляційні та девальваційні очікування населення та бізнесу, як вважають члени КМП, також можуть поступово поліпшуватись з огляду на зниження внутрішньополітичних ризиків, зокрема завдяки завершенню політичного циклу, швидкому формуванню нового уряду та відновленню перемовин з МВФ щодо нової програми співпраці.
"Враховуючи збалансованість ризиків, члени КМП підтримали продовження циклу пом’якшення монетарної політики у вересні та зниження облікової ставки на 50 б.п. згідно з прогнозною траєкторією", - додали у регуляторі.
Нагадаємо, у вересні НБУ знизив облікову ставку до 16,5%.