Зазначається, що населення Карабаху до активізації збройного протистояння становило близько 150 тис. людей. Велика частина жителів покинула Степанакерт ще до підписання лідерами Вірменії та Азербайджану угоди про перемир’я з 10 листопада. Після її підписання тисячі етнічних вірмен почали залишати райони, які повинні перейти під контроль Азербайджану. Водночас мер Степанакерта Артур Саргсян заявив, що від 20 до 30% населення міста повернулись після припинення бойових дій.
До 15 листопада під контроль Азербайджану має бути переданий Кельбаджарський район, до 20-го — Агдамський, до 1 грудня — Лачинський, крім Лачинського коридору.
Влада Азербайджану стверджує, що не наполягає на виселенні вірменського населення Карабаху і навколишніх районів, проте не пропонує йому якогось особливого статусу.
Як повідомляв УНН, частина вірмен, які проживали в Нагірному Карабасі, втекла і спалила свої будинки, щоб в них не жили азербайджанці після припинення війни.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, а також президенти Азербайджану і Росії Ільхам Алієв і Володимир Путін ухвалили заяву про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабаху з 10 листопада.
Згідно з документом, підрозділи збройних сил Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з’єднує Карабах з Вірменією, буде розгорнуто близько 2 тис. російських миротворців, транспортне сполучення в регіоні контролюватиме прикордонна служба ФСБ Росії.