Скраплений природний газ, що імпортується в Європу, підскочив у ціні на тлі нижчого, ніж очікувалося, спотового попиту з боку Азії. Це, зокрема, відбулось через те, що європейські ціни на газ впали до 10-річних мінімумів.
Зазначається, що частка СПГ серед того газу, який постачається у Західну та Центральну Європу, зросла до 14% у період з жовтня 2018 року по серпень 2019 року з 5% за той же період 2017-18 років.
Частка норвезького газу з Equinor знизилася до 33% з 38% — це багаторічний мінімум, показують підрахунки Refinitiv.
Частка газу з російського “Газпрому” знизилася на 1%, до 32%. Але це було перше зниження з 2014-2015 рр., коли “Газпром” постраждав через низький попит на газ у Європі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перешкоди Данії можуть коштувати “Північному потоку-2” 740 млн доларів
Частка СПГ зі США, який доставили в північно-західну Європу, становила 2% від загальної кількості постачань газу в регіон.
Незважаючи на втрату частки ринку, загальний експорт природного газу в Європу збільшився, оскільки регіон імпортував на 9% більше газу з жовтня по серпень порівняно з аналогічним періодом 2017-2018 років.
“Найбільша частина приросту, яку ми спостерігаємо в поточному році щодо постачань з Росії, припадає на Словаччину та Чехію — країни, які не мають прямого доступу до СПГ, і яким потрібно підготувати сховища на випадок, якщо транзит через Україну зупиниться з січня 2020 року”, — сказала аналітик ринку газу Марина Циганкова.
Як повідомляв УНН, раніше видання Financial Times з посиланням на джерела заявило, що Данія може зірвати запуск газопроводу “Північний потік-2”.