Деталі
За словами археолога Ферен Кастілло, керівника дослідницького проекту в прибережному регіоні Ла-Лібертад, що на півночі Перу, на стіну вперше натрапили фермери у 2020 році під час збору врожаю, що спонукало до тривалих розкопок і роботи над визначенням її походження. На думку археологів, стародавня поліхромна стіна має вік понад 4000 років і могла бути частиною церемоніального храму.
"Через три роки ми розпочали нову процедуру, результати якої показали нам її вік. Сьогодні ми впевнені, що це будівля, збудована в докерамічний період (початковий період андських цивілізацій) між 4000 і 4500 роками тому", - заявив експерт цього тижня.
Залишки стародавньої будівлі були виявлені в долині Віру, приблизно за 480 км на північ від столиці Перу Ліми.
За оцінками, висота стіни становить близько трьох метрів і являє собою трикутні геометричні лінії з випадковими відтінками червоного і жовтого, додав Кастілло.
"Найважливіша секція повинна була бути докерамічним храмом з вогнищем у центрі, яке ми, імовірно, зможемо розкопати пізніше", - сказав він.
Доповнення
На півночі Перу розташовані стародавні церемоніальні комплекси, такі як Карал, якому близько 5000 років, і таємничі гігантські лінії Наска, накреслені в пустелі понад 1500 років тому, в регіоні Іка.
Найважливішим археологічним центром Перу є руїни Мачу-Пікчу, розташовані в регіоні Куско, що є залишком імперії інків, яка домінувала на півдні континенту 500 років тому і простягалася від південного Еквадору та Колумбії до центрального Чилі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський історик знайшов могили лицарів-тамплієрів
An ancient polychrome wall discovered in northern Peru is believed to be over 4,000 years old and could have been part of a ceremonial temple, according to archaeologists, offering new insights into the region's historic cultures https://t.co/gVeVKPwHjN pic.twitter.com/fJpIA8sLsN
— Reuters (@Reuters) August 25, 2023