"Я не хочу обговорювати політичні впливи та сутички під килимом. Але, коли вони шкодять виживанню хворих, я в страшному обуренні", - написав він і пояснив, що вже є дані про перевагу використання плазми крові реконвалесцентів (видужали) від COVID-19.
"Глава FDA доктор Стівен Хан визнав наявність даних про перевагу використання плазми крові реконвалесцентів (тих, що видужали) від COVID-19. У неділю президент Трамп оголосив, що федеральний уряд видав екстрений дозвіл на використання С19 - висотитражної антитільної плазми для лікування пацієнтів з коронавірусом.
Глава FDA доктор Стівен Хан підтвердив заяви Трампа і міністра охорони здоров'я Алекса Азара про зниження смертності на 35 відсотків серед осіб молодше 80 років через місяць після початку лікування плазмою на ранньому етапі хвороби", - зазначив Фаворов.
"Поліпшення виживаності на 35 відсотків - досить істотне клінічна перевага. Ми спостерігаємо великий попит на цю методику з боку лікарів по всій країні", - процитував він Азара.
Фаворов підкреслив, що в Америці вже зроблено понад 70 000 переливань, і всі відгуки "були різко позитивні".
"Але спочатку якісь люди, представники яких груп я не знаю, наїхали на цю "останню надію" у Казахстані й Киргизії. А тепер кажуть, що і ВООЗ виступає проти", - написав вчений, вказавши, що першоджерело критики методу використання плазми зі боку ВООЗ не бачив.
Як повідомляв УНН, у США дозволили переливати плазму крові перехворілих для лікування COVID-19.
При цьому, в Україні COVID-19 плазмою крові перехворілих не лікують. Про це в червні казав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Він уточнив, що дослідження такого методу лікування вже проводяться "нашими інститутами, провідними фахівцями". І коли будуть висновки, "у тому числі на основі світових досліджень", Степанов пообіцяв, що Україна теж зможе його використовувати.