За його словами така кадрова реформа ЗСУ призведе до численного скорочення ракетних військ, а командувачів з їх ідеями розвитку і бойовим досвідом просто звільнять.
Крім того, "статус начальника артилерії буде штучно занижено - останні не братимуть участі у прийнятті важливих рішень", прогнозує Жирохов.
Але найстрашніше – на низовому рівні, попереджає військовий історик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніхто не може зняти відповідальності із керівництва ЗСУ за залишеного помирати солдата
"Ідею про зменшення кількості знарядь в батареї озвучив сам начальник Генштабу. При цьому для публіки він зробив розумне обличчя і сказав, що в разі чого знаряддя повернемо в дію, а розрахунки наберемо з резервістів. Для військових це очевидне окозамилювання", - додає він.
Якщо така "оптимізація" армії буде втілена у життя це означатиме, що генерали "розписалися" у своїй некомпетентності і небажанні займатися реальним військовим будівництвом на сьомому році війни.
"Адже очевидно, що потрібні конкретні кроки, які дозволили б закрити некомплект особового складу. І в тих же артилерійських частинах, які проявили себе під час війни на Донбасі як вкрай ефективний засіб боротьби з противником, це цілком можливо. Їх не так вже багато. Але для цього повинні бути розставлені пріоритети. Чи вони вже розставлені, але не українським народом?..", - задається питанням експерт.
Нагадаємо "кадрову реформу" Хомчак анонсував апелюючи до чисельності армії у розмірі 250 тис. військових, що визначена законом.
Нібито, більше не повинно бути. Проте експерти закидають Хомчаку, що по-перше, він звертається до закону 5-річної давнини, а по-друге, вже зараз в армії некомплект в середньому по країні становить 60%.
Також нагадаємо, під час "нескорочення" армії у підрозділах на третину скоротять артилерію і танки: поставлять на зберігання.