“Якщо ми приймемо рішення про допуск приватних лабораторій — практично нічого не зміниться”, - переконаний експерт.
Ба більше, оскільки ціни у приватних лабораторіях набагато вищі, аніж у державних, то тестувати зможемо мінімальну кількість товарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевірки санаторіїв не убезпечують відпочивальників від негативних наслідків – Тригубенко
“Давайте з'ясуємо, як усе відбувається: спочатку Держпродспоживслужба повинна вийти на перевірку, відібрати зразки, після чого відправити їх у лабораторію. Далі виникає питання — в яку лабораторію вона буде відправляти (зразки - ред.) - в державну чи в приватну. Так, у Києві та на Київщині зосереджені найкращі лабораторії в Україні, в деяких регіонах, навіть, знайти їх (лабораторії, - ред.) важко. Питання в тому, чи є у Держпродспоживслужби кошти, щоб сплатити навіть за державну лабораторію. Бо ті гроші, які закладені у державний бюджет на наступний рік, за моїми підрахунками, їх вистачить, щоб відібрати 5,5 тис. зразків за середньою ціною державної лабораторії. Приватна ж лабораторія — це десь в 3 рази дорожче. Тоді грошей вистачить лише на 1,5 тис. зразків по всій країні, де продаються мільйони найменувань товарів”, - пояснив експерт.
Саме тому, запропонований КМУ підхід до проблеми низької якості товарів, її не вирішить, переконаний Дорошенко.
“Це добре, лише з точки зору конкуренції, але чи покращить це роботу Держпродспоживслужби? Сумніваюсь”, - резюмував він.
Як писав УНН, на непрозорість закупівель Держпродспоживслужби надійшло вже близько сотні скарг.