Радник міністра зауважив, що дані стосовно формування кінцевої ціни на газ для незахищених верств населення складено станом до 1 листопада 2018 року, тобто до рішення уряду про підвищення вартості газу для населення на 23,5%.
За словами Білявського, ціна природного газу має таку структуру: безпосередньо видобуток блакитного палива, далі — його транспортування магістральними газопроводами високого тиску. Наступне, зазначив він, це транспортування природного газу через газорозподільні мережі, тобто мережі облгазів. Плюс постачання та націнка облгазів і “Нафтогазу”.
“Мені відома розбивка по структурі ціни однієї тисячі кубічних метрів, яка мала місце до 1 листопада. Видобуток — 4942 грн, транспортування — 126 грн, розподіл — 449 грн, постачання/націнка облгазів — 173 грн, націнка “Нафтогазу” — 132 грн.
Водночас, експерт додав, що після підняття ціни на газ для населення, скоріш за все, згадані вище складові формування вартості блакитного палива не зміняться, а можуть змінитися лише їхні цінові характеристики.
Зазначимо, що відповідно до постанови уряду від 19 жовтня 2018 року №867, передбачається підняття вартості газу з 1 листопада цього року, 1 травня 2019 року та 1 січня 2020 року.
Зокрема, як повідомлялося, з листопада українці платитимуть за споживання 1 тис. кубометрів блакитного палива 8550 грн.
Нагадаємо, в українському уряді велись переговори з МВФ щодо ціни на газ. Раніше повідомлялося, що йдеться про підвищення до 25%. Водночас, голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв застеріг, що не впевнений, “наскільки це коректно”. Також він заявляв, що український уряд на переговорах з МВФ досяг принципової домовленості про підвищення ціни газу до рівня повного ринкового паритету до 2020 року.