Цитата:
“ОАЕ видають злочинців швидко. Але все залежить від того, чи буде людина (Тарпан — ред.) чинити опір. Тобто якщо він не буде чинити опір, то це можна зробити і за 1,5 — 2 місяці, а якщо буде, то екстрадиція може затягнутися до року", - пояснив юрист.
Окрім цього, Ципін пояснив різницю між "синьою" і "червоною" міткою в Інтерполі.
"Різниця полягає в тому, що коли ставиться "синя мітка", то вона означає зупинити і попередити, що його розшукують, тобто потреба у встановленні місцезнаходження. А "червона мітка" — це означає необхідність затримати, доставити, екстрадувати", — підкреслив Ципін.
"Червона мітка" для Тарпана
Руслан Тарпан, якого українські правоохоронці підозрюють у розкраданні сотень мільйонів гривень з бюджету України на проекті "Глибоководний випуск", проживає і продовжує вести свій бізнес в ОАЕ. Про це представники втікача заявили днями одеському виданню.
У всеукраїнському розшуку Тарпан перебуває з 2017 року, а по лінії Інтерполу він був оголошений НАБУ буквально недавно.
Детективи інформували УНН про те, що мають намір привласнити розшуку Тарпана в Інтерполі "червону мітку". Поки ж у нього - "синя".
Також НАБУ вже відправило запит в ОАЕ про надання міжнародно-правової допомоги.
Нагадаємо
Колишня дружина Тарпана Оксана Шишовська поки безперешкодно продовжує вести бізнес в Україні, попри факти її фінансової пов'язаності з розшукуваним. У князівстві Монако, наприклад, виявили рахунки Шишовської, використовувані в цілях Тарпана.
Французькі правоохоронці підозрюють, що транзакції за рахунками Тарпана-Шишовської мали на меті легалізувати незаконно отримані гроші, в тому числі, з України.