“У процесі проведення пробного перепису населення опрацьовуються програма Всеукраїнського перепису населення, методологічні та організаційні положення його проведення, концепція технології оброблення даних перепису населення тощо”, — зауважили у Держстаті.
Як додали у відомстві, під час пробного перепису населення передбачається використання сучасних інноваційних технологій (електронних пристроїв (метод CAPI), мережі інтернет (метод CAWI)) для збору даних та внесення їх до бази, а також подальшої обробки та створення зведених вихідних таблиць.
“Для цього необхідно створити програмно-апаратний комплекс автоматизованої системи збору та оброблення переписних даних”, — зауважили у службі статистики.
Наразі Держстат проводить закупівлю послуг з розробки концепції технології оброблення даних перепису населення та проектно-технічної документації на створення автоматизованої системи збору та оброблення даних, яка передбачає розробку концептуальних засад та загальних принципів, технічних вимог та технічного завдання на автоматизовану систему “Перепис 2020”.
Також у рамках цієї закупівлі передбачається розробка проектно-технічної документації на створення автоматизованої системи збору та оброблення даних пробного та Всеукраїнського переписів населення та розробка концепції технології оброблення даних, яка має містити, зокрема, результати виконання таких етапів робіт:
- детальне вивчення об’єкта автоматизації, пошук шляхів і оцінку можливості реалізації вимог;
- розробку альтернативних варіантів концепції автоматизованої системи “Перепис 2020” і планів їх реалізації;
- оцінку необхідних ресурсів на їх реалізацію і забезпечення функціонування;
- оцінку переваг і недоліків кожного варіанта тощо.
“Ураховуючи це, провести оцінку щодо кількості мобільних пристроїв, комп’ютерного обладнання для проведення пробного та Всеукраїнського переписів населення, а також які саме технічні засоби будуть використовуватися та скільки коштів загалом необхідно для проведення переписів, можливо лише після виконання відповідного договору на вищезазначені послуги”, — наголосили у Держстаті.
Довідка УНН.
Метод CAPI (Computer Assisted Personal Interviewing) — це різновидність особистого інтерв’ю, коли інтерв’юер особисто опитує респондента біля комп’ютера.
Метод CAWI (Interviewing Computer Assisted Web) — аналогічне опитування, але без особистої участі інтерв’юера в ході інтерв’ю, респондент заповнює анкету самостійно. Однак рекрут респондента здійснюється особисто інтерв’юером.
Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення про проведення пробного перепису населення України в 2019 році.