Цитата
“Ковідні сертифікати в застосунку Дія успішно згенерували майже 450 000 разів (станом на 1 вересня 2021 року)”, — повідомили в Мінцифрі.
Деталі
Як зазначили у відомстві, через застосунок згенерувати підпис і запросити сертифікати можуть всі, хто отримав 2 дози вакцини і має ID-паспорт і/або біометричний закордонний паспорт. Наявність таких паспортів свідчить про те, що інформація про особу є в демографічному реєстрі, отже, є можливість створити електронний підпис на основі технології фото ID, коли біометрія особи перевіриться з біометрією на фото в реєстрі, пояснюють у Мінцифрі.
Для генерації ковідного сертифіката потрібен саме юридичний підпис за законом, тому що це медичний документ.
І “Дія.Підпис” — це єдина можливість отримати законний юридичний електронний підпис онлайн, без відвідування держорганів, зазначили в відомстві.
У міністерстві повідомили також, що наразі працюють над тим, щоб можна було згенерувати сертифікат і на порталі “Дія”, використовуючи інші види електронного підпису.
Також УНН розповіли, які проблеми із завантаженням сертифікатів найчастіше виникають в українців.
“Дві найчастіші проблеми: або лікар не вносить дані в ЕСОЗ (електронна система охорони здоров’я — ред.), або вносить з помилкою. Стежте за новинами на ресурсах Мінцифри, незабаром ми повідомимо про системне вирішення таких ситуацій, щоб спростити життя українців”, — розповіли УНН.
За інформацією відомства, якщо у країнах ЄС не приймали українські COVID —сертифікати, міністерство відпрацьовує їх в режимі онлайн на рівні техпідтримки “Дії”.
Додамо
COVID-сертифікат — це документ у мобільному додатку “Дія”, що підтверджує статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби.
Що було раніше
Європейський Союз 20 серпня офіційно визнав, що українські сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 у додатку “Дія” відповідають європейським.