"Надто велика залежність від однієї країни, одного постачальника має негативний вплив на незалежність країни. Тому ми висловили своє занепокоєння проектом "Північний потік-2". Тому що ми бачимо багато інших можливостей в цьому напрямку. Чи йдеться про залучення нового проекту постачання через Транскаспійський нафтогін, чи про постачання нафти й газу з Азербайджану", - сказав Болтон.
За його словами, енергетична сфера є надзвичайно важливою як для США, України, так і загалом для Європи. Болтон зазначив, що пріоритетом є максимальне розширення джерел постачання, диверсифікація джерел постачання енергії.
Нагадаємо, що російський газопровід "Північний потік-2" будується для поставок газу в Німеччину в обхід України. В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо "Північний потік-2" буде побудований, Росія організує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і зробила кроки, спрямовані на збереження транзиту газу через Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочато фінальний етап укладки газопроводу "Північний потік-2"
У Європі проект підтримують Німеччина, Австрія та Норвегія. Прихильники його реалізації зацікавлені в надійних безперебійних поставках газу. Противниками російського проекту виступають Польща, Латвія, Литва, а також Україна.
Як повідомляв УНН, США і Румунія виступили проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", а також інших проектів в енергетичній сфері, які роблять їх партнерів і союзників залежними від російських енергоресурсів.
Наприкінці липня цього року у США підтримали проект санкцій проти "Північного потоку-2".