Деталі
День Європи запроваджений на честь Декларації Шумана – саме 9 травня 1950 року тодішній очільник МЗС Франції Роберт Шуман запропонував об’єднати певні галузі промисловості деяких крах Західної Європи під керівництвом Вищого спільного органу. Так, вже наступного року з’явилася Європейська спільнота з вугілля та сталі. Саме з цієї організації почався поступовий та тривалий процес європейської інтеграції, що зрештою призвів до створення Євросоюзу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість Дня перемоги 9 травня буде День Європи – Зеленський підписав указ
9 травня є вихідним днем для усіх співробітників установ ЄС. Якихось особливих святкувань у цей день не передбачено. Як правило, проводять різноманітні творчі, освітні та культурні заходи.
Згідно указу Кучми, в Україні з 2003 року теж відзначали День Європи, але робили це у третю суботу травня.
Також сьогодні в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Щоправда, цьогорічне 9 травня може бути останнім, коли відзначається День перемоги. Зеленський вчора подав законопроект, згідно якого пропонується об’єднати День пам’яті та примирення разом з Днем перемоги та відзначати його як у переважній більшості країн світу саме 8 травня.
ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ: День пам’яті та перемоги над нацизмом: що зміниться та чому перемогу у Другій світовій війні відзначатимемо 8 травня
За церковним календарем 9 травня – День пам’яті священномученика Василя Амасійського, що жив у IV столітті. За наказом імператора Східної частини Римської імперії Ліцинія його схопили, ув’язнили та вимагали зректися Христа. Святитель відмовився, йому відрубали голову, а тіло викинули у море.
Вважається, що згодом його мощі знайшли, та поклали у церкві в амасіїї, яку він сам збудував.
А ще 9 травня – це день пам’яті загубленої шкарпетки. У цей день пропонується виділити трохи часу аби знайти хоча б якісь раніше загублені шкарпетки. Або винайти спосіб, аби вони більше ніколи не губилися.
Іменини 9 травня відзначають Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан, Ян, Глафіра.