Українські прикордонники завернули 15 "туристів" з Близького Сходу на кордоні з Білоруссю
Київ • УНН
КИЇВ. 18 листопада. УНН. Державна прикордонна служба попередила спробу 15 іноземних громадян з Близького Сходу потрапити в Україну з Білорусі. Про це УНН повідомляє з посиланням на ДПСУ.
Цитата
"Державна прикордонна служба України попередила спробу іноземних громадян з Близького Сходу потрапити в Україну з Республіки Білорусь. За більш ніж вигаданою метою поїздки сьогодні вони намагалися перетнути кордон у пункті пропуску на Чернігівщині. 15 іноземців прямували рейсовим автобусом з Мінська", - йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що під час заходів прикордонного контролю громадяни говорили військовослужбовцям ДПСУ, що прямують в нашу державу з метою туризму.
"Проте, у ході додаткової перевірки охоронці кордону з’ясували, що іноземці, серед яких четверо підлітків, кілька тижнів тому прилетіли в столицю Білорусі та одразу ж попрямували у Гродненську область. З їх слів оглянувши «визначні пам’ятки» на заході сусідньої республіки мандрівники вирішили завітати ще й в Україну", - зазначається в повідомленні.
Подорожні запевняли, в Україні їх найбільше цікавлять краєвиди Львівщини.
Саме зі Львова вони, начебто, планували повернутися додому.
"Проте такий туристичний маршрут не переконав правоохоронців та не став підставою для підтвердження мети їхньої подорожі. Також встановлено, що більшість із зазначених осіб мали паспорти, видані практично в один період, у вересні – жовтні цього року", - інформує ДПСУ.
Заходи з додаткової перевірки законності в’їзду в Україну прикордонники проводили спільно з представниками Нацполіції та СБУ.
"Наразі військовослужбовці Держприкордонслужби прийняли рішення щодо не пропуску та повернення мандрівників до Республіки Білорусь, адже вказані особи не мали підстав для в’їзду на територію нашої держави", - йдеться в повідомленні.
В Держприкордонслужбі нагадали, що кордон з Республікою Білорусь в даний час посилено, в тому числі проводяться заходи щодо упередження спроб використання каналів офіційного в’їзду потенційними нелегальними мігрантами.
Доповнення
Помічник голови Держприкордонслужби України — прессекретар Андрій Демченко повідомляв, що резервні сили правоохоронців вже перебувають фактично у кожній області України, яка межує з Білоруссю.
Контекст
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС. Потім було ще кілька спроб штурму. 16 листопада мігранти агресивно поводилися, підійшовши впритул до кордону, кидали каміння в польських силовиків, поранивши кількох.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.