Російські слідчі не вказали на українське громадянство фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” — адвокат
Київ • УНН
КИЇВ. 28 грудня. УНН. У фігурантів другої сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Ремзі Бекірова, Раїма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова в обвинувальному висновку не вказана наявність українського громадянства. Про це повідомив адвокат Бекірова Едем Семедляєв, передає УНН із посиланням на Крим.Реалії.
“Взагалі логіку слідства не зрозуміти, тому що у всіх процесуальних документах, протоколах затримання і допитів всюди вказано, що підсудні є громадянами України. Чому у підсумку слідчий не вніс це в обвинувальний висновок, незрозуміло. Це може бути пов’язано з тим, що у слідства немає оригіналу українського паспорта або через інші причини”, — повідомив адвокат.
При цьому, за його словами, в іншого фігуранта справи, Ризи Ізетова, українське громадянство все ж прописане у справі.
Наявність громадянства України часто використовується звинуваченням при продовження запобіжного заходу у судах як аргумент, що ті можуть сховатися і виїхати. Але при цьому те, що на них поширюється дія четвертої Женевської конвенції, повністю ігнорується при винесенні судових рішень, вказує юрист.
Попереднє слухання у цій справі відбудеться 28 грудня в Південному окружному військовому суді російського Ростова-на-Дону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Задля колонізації Криму РФ переселила на півострів до півмільйона росіян — прокуратура АРК
27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Загалом було затримано 24 активісти за звинуваченням в участі у забороненій в Росії та анексованому Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів “Кримської солідарності” і цивільних журналістів. Він закликав до їх негайного звільнення з СІЗО.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що ці заклики представника ОБСЄ викликають “подив”.
Правозахисний центр “Меморіал” визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками торік у березні в Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після саміту “Кримської платформи” очікується підсумкова декларація — МЗС