Президент ФФУ прокоментував корупційний скандал у футболі
Київ • УНН
КИЇВ. 23 травня. УНН. Президент Федерації футболу України Андрій Павелко розповів про результат спецоперацій, спрямованих на виявлення осіб, причетних до організації договірних матчів, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Федерації.
“Це системна проблема, якій ми кинули виклик ще на початку нашої роботи. Щоб протистояти їй, було ініційовано прийняття закону „Про запобігання впливу на результати офіційних змагань корупційних правопорушень“, завдяки якому зараз є можливість боротися з раковою пухлиною вітчизняного футболу не тільки адміністративними штрафами, але й більш дієвими інструментами. У разі потреби ми готові ініціювати нові зміни до цього документу, щоб розширити цей інструментарій та більш ефективно протистояти такому ганебному явищу, як договірні матчі”, — сказав Павелко.
Також президент ФФУ висловив упевненість, що робота Комітету з етики та чесної гри ФФУ під керівництвом Франческо Баранки та його співпраця з першим віце-президентом ФФУ Назаром Холодницьким, який зумів поєднати зусилля всього силового блоку, є хорошим початком вирішення проблеми.
“Це добрий сигнал усім молодим футболістам, які тільки починають свою кар’єру і можуть піддатися спокусі швидкого заробітку, щоб замислитися, чи варто ризикувати. Крім того, проведена нами робота стане цінним досвідом для європейського та світового футболу. Без перебільшення, це історичний день для вітчизняного футболу, і я вдячний за проведену роботу керівництву Нацполіції та Генпрокуратури”, — додав Павелко.
Нагадаємо, що робота з виявлення та збору доказової бази щодо організаторів та учасників договірних матчів велася протягом останнього року. Усього було задокументовано діяльність п’ятьох злочинних груп та 35-ти футбольних клубів.
У межах цієї справи Департаментом захисту економіки, Головним слідчим управлінням Нацполіції та ГПУ проведено 40 обшуків. За даними правоохоронців, до складу злочинних груп входили президенти футбольних клубів, колишні та чинні гравці, арбітри, тренери, комерційні структури та громадяни України. Встановлено понад 320 осіб, які були задіяні в корупційних схемах та причетні до вчинення злочинів більш ніж у 50-ти епізодах. У більшості випадків, знаючи майбутній результат гри, організатори договірних матчів робили ставки на ресурсах букмекерських контор, які зареєстровані в країнах Азії. За даними МВС, у грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік.