Майже половина українців вважає реальною загрозу вторгнення Росії в Україну - опитування
Київ • УНН
КИЇВ. 24 грудня. УНН. Близько 50% українців вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 13-16 грудня, пише УНН.
Цитата
“49,2% респондентів вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Вважають, що вторгнення не буде — 41,4%. Більшість респондентів — 57,8% — вважають недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії. Вважають зусилля достатніми — 27,1%”, — йдеться в результатах опитування.
Деталі
Повідомляється, що 39,2% респондентів вважають, що прийняття вимоги Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, оскільки лише розпалить агресивність Путіна щодо України.
Окрім того, вважають, що прийняття такої вимоги посилить безпеку України, тому що послабить агресивність Путіна щодо України — 29,7%. Ще 31,1% респондентів не визначилися із своєю думкою.
Додамо
Опитування КМІС проводилося упродовж 13-16 грудня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з квотним відбором. Опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
Доповнення
Росія продовжує стягувати військову техніку та нарощувати війська біля кордонів з Україною.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що понад 120 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.
За даними ЗМІ, керівники розвідки Великої Британії попередили міністрів про “дуже реальну можливість” вторгнення Росії в Україну напередодні Різдва, оскільки дата збігається із 42-ю річницею вторгнення Радянського Союзу в Афганістан.
Раніше повідомлялося, що за оцінками західної розвідки, Росія розмістила до 100 тис. військовослужбовців неподалік кордону з Україною, там також знаходяться танки та артилерія. У Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022 року кількість військовослужбовців на кордоні може зрости до 175 тис. осіб.
У відповідь на такі твердження Росія заявляє, що переміщення військ на її території нікого не повинні турбувати, проте наголошує, що має право на захист своєї національної безпеки. Росія послідовно заперечує плани вторгнення до України.
Так, Росія хоче гарантій, що Україні ніколи не дозволять вступити до НАТО, на території України НАТО не матиме постійних сил чи інфраструктури, а на російсько-українському кордоні не відбуватимуться військові навчання країн Альянсу.
НАТО, своєю чергою, наполягає на тому, що Північноатлантичний альянс захищає своїх членів і не загрожує Росії. Окрім того, в НАТО неодноразово заявляли, що Україна як суверенна держава має право приймати свої власні рішення, тому НАТО не може давати Росії жодних гарантій щодо поведінки Києва.