z-momentu-vstanovlennya-rezhimu-pripinennya-vognyu-na-donbasi-zaginulo-12-ukrayinskikh-viyskovikh-ukrayina-v-oon

З моменту встановлення режиму припинення вогню на Донбасі загинуло 12 українських військових - Україна в ООН

 • 16267 переглядiв

Цитата

“22 грудня 2021 року Тристороння контактна група досягла чергового розуміння щодо відновлення режиму припинення вогню. Разом з тим, перестрілки, обстріли, снайперський вогонь по українських позиціях і систематичне використання бойових дронів проти українських військовослужбовців не припинилися. Ми втратили 12 військовослужбовців, які загинули, і 14 були поранені з 22 грудня 2021 року", — заявив Кислиця.

Деталі

За його словами, лише кілька днів тому, 25 січня збройні формування РФ знову напали на позиції ЗСУ в районі н.п. Пищевик з використанням бойового дрона.

Гаранти, скинуті з цього дрона, призвели до серйозних травм двох військовослужбовців.

"Поточний глухий кут в процесі консультацій в рамках Тристоронньої контактної групи зберігається на всіх напрямках. Рішення, прийняті лідерами "нормандської четвірки" під час саміта в Парижі в грудні 2019 року досі не реалізовані", — підкреслив дипломат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ганебний трюк": у РФ хотіли скасувати засідання Радбезу ООН по Україні

Нагадаємо

Раніше постійне представництво США при ООН запросило провести в понеділок засідання Ради Безпеки всесвітньої організації щодо ситуації навколо України, оскільки дії РФ щодо неї становлять загрозу міжнародному миру та безпеці. У п'ятницю представник Норвегії – голови РБ ООН – повідомила, що засідання відбудеться.

Контекст

Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Головна вимога глави Кремля полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Росія виставила низку вимог щодо так званих “гарантій безпеки” до США та НАТО. Зокрема це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому в НАТО України та Грузії. Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, “безуспішно”, що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.

26 січня США та НАТО передали Росії письмову відповідь на “гарантії безпеки”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що планує найближчими днями обговорити з Лавровим відповідь США на російські “гарантії безпеки”.

 

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Співачка Rihanna чекає на первістка: у мережі з’явилися фото

     • 54737 переглядiв

    Рак підшлункової залози: як розпізнати і чому виникає

     • 54383 переглядiв

    Нацгвардійця, застреленого у Дніпрі, поховали на Одещині

     • 31089 переглядiв