"20 червня 2019 року Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, до 23 червня 2020 року", - йдеться в повідомленні.
Заходи застосовуються до фізичних осіб і компаній з ЄС. Вони обмежені територією Криму і Севастополя. Санкції включають заборони на:
- імпорт продукції з Криму або Севастополя в ЄС;
- інвестиції в Крим або Севастополь;
- надання туристичних послуг, пов'язаних з Кримомо або Севастополем, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в порти Кримського півострова, окрім випадків крайньої необхідності;
- експорт певних товарів і технологій для кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах і пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів. Технічна допомога, брокерські, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах, також не повинні надаватися.
Як зазначено в заяві Високого представника з закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні від імені ЄС 17 березня 2019 року, через п'ять років після незаконної анексії Криму і Севастополя Росією, "ЄС залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальній цілісності України. ЄС не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права".
З березня 2014 року ЄС поступово накладає обмежувальні заходи проти Росії у відповідь на цю навмисну дестабілізацію України, включаючи подовжені сьогодні санкції.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що ЄС готує нові санкції проти Москви за "паспортизацію" жителів ОРДЛО.