Деталі
Шольц, виступаючи під час візиту на завод із виробництва озброєнь на півдні Німеччини, сказав, що зробить "невдовзі" публічну заяву.
Шольц подякував Ламбрехт за її службу і сказав, що дуже поважає її після багатьох років спільної роботи. І Шольц, і Ламбрехт є членами Соціал-демократичної партії (СДПН).
Лідери правоцентристської опозиції ХДС/ХСС, які протягом кількох місяців закликали до звільнення Ламбрехт, знову розкритикували Шольца за те, що він не звільнив її швидше, і закликали до її якнайшвидшої заміни.
"Тепер нам терміново потрібна ясність і компетентність для Бундесверу, оскільки німецькі солдати повинні знати, хто ними керує", - заявив генеральний секретар Християнсько-демократичної партії (ХДС) Маріо Чайя телеканалу Welt.
Він стверджував, що потрібен швидкий наступник, щоб упоратися з майбутніми проектами озброєнь та приймати рішення про постачання танків до України.
Доповнення
Ламбрехт зіткнулася з критикою через темпи масштабного плану реінвестування збройних сил і питання про постачання німецької зброї в Україну.
Серед її помилок був пост напередодні Нового року в Instagram, у якому вона обговорювала вторгнення росії в Україну, коли на задньому плані вибухнув святковий феєрверк. Фотографія її сина, що подорожує на борту військового вертольота, також потрапила до негативних заголовків.
У своїй заяві про відставку Ламбрехт не вибачилася, а натомість звинуватила ЗМІ у своєму рішенні піти у відставку.
57-річна Ламбрехт очолила міністерство оборони, коли наприкінці 2021 року до влади прийшов нинішній коаліційний уряд. Раніше вона була міністром юстиції в останньому кабінеті колишнього канцлера Ангели Меркель і якийсь час очолювала міністерство у справах сім'ї.