“Ми, лідери „Великої сімки“: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС — єдині в тому, щоб найрішучіше засудити використання хімічної зброї 7 квітня в Східній Гуті в Сирії. Ми повністю підтримуємо всі зусилля США, Франції та Об’єднаного королівства, спрямовані на ослаблення можливостей режиму Асада використовувати хімзброю і стримування майбутнього його застосування”, — йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирійські ППО відбили ракетні удари по військовим базам біля Хомсу та Дамаска
У заяві відповідь на хіматаку названа обмеженою, пропорційною і необхідною, оскільки, як вважають лідери G7, всі можливі дипломатичні можливості були вичерпані.
Лідери “Великої сімки” підкреслюють, що використання хімічної зброї є порушенням Конвенції про хімічну зброю і “являє собою загрозу міжнародному миру і безпеці”. Вони також підкреслюють, що “в минулому використання хімічної зброї режимом Асада було підтверджено незалежними міжнародними слідчими”.
“Ми тримаємося разом проти безкарності тих, хто розробляє або використовує цю зброю в будь-якому місці і в будь-який час, за будь-яких обставин”, — сказано в заяві. Лідери G7 при цьому додають, що “як і раніше залишаються віддані дипломатичному вирішенню конфлікту в Сирії”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров підтвердив плани Росії щодо поставок до Сирії С-300
Нагадаємо, 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали ракетні удари по трьох цілях, пов’язаних з сирійської програмою створення хімічної зброї. Таким чином країни відповіли на застосування хімічної зброї 7 квітня в місті Дума.
Раніше Вашингтон, Лондон і Париж заявили, що удари є відповіддю на застосування хімічної зброї у сирійському місті Дума. За даними представників благодійної організації “Білі каски”, з вертольота була скинута бочкова бомба з хімікатами. У ВООЗ повідомили, що близько 500 осіб могли постраждати від хіматаки.