“У бюджет шкіл не закладено кошти на утилізацію ртутних ламп. І у нас був такий конкретний випадок, коли директор дитячого будинку до нас звертався і казав, що не знає куди здавати лампи, тому що у бюджеті кошти не передбачені, а лампи, які потребують утилізації є.
І я знаю, що є такі школи, у яких лампи здавалися останній раз три — чотири роки тому і за цей час у них накопичилося близько 3 тис. ламп. І така ситуація практично у всіх шкільних і дошкільних закладах”, — зазначила вона.
Т.Лампіка зауважила, що такі звалища використаних ртутних ламп надзвичайно небезпечні для людей.
“Якщо, не дай Бог, ці лампи розіб’ються, це буде надзвичайна ситуація. Ртуть дуже небезпечна і паралізує систему головного мозку.
Ми зараз намагаємося забрати лампи з шкільних підвалів, якщо бізнес нам допоможе. У нас була спроба зрозуміти, скільки ламп є у всіх школах області і просити у обласного екологічного фонду закласти кошти на утилізації небезпечних відходів”, — підкреслила вона.
Окрім вказаних проблем, існує ще одна — у Дніпропетровській області немає утилізаторів небезпечних відходів, наголосила Т.Лампіка.
“У нас по області працюють перевізники. А коли працюють тільки перевізники, то історія ламп відома. У нас за останні півроку було два випадки, коли знайшли велику кількість викинутих ртутних ламп”, — сказала еколог.