Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.
"Мінагрополітики разом з профільними фермерськими представництвами напрацювали низку новацій та змін, які полегшують доступ фермерів до фінансових ресурсів.
Відтепер, звернувшись до свого регіонального Укрдержфонду, фермер зможе отримати пряму безповоротну фінансову підтримку, а також взяти участь у програмах на спрощених умовах", - зазначив Шеремета.
Щодо новацій, то йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств обсягом 3 тис. грн на 1 гектар.
Максимальний обсяг субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство.
Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена ФГ обсягом 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ).
Нові напрями державної підтримки будуть реалізуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Зміни у програмах підтримки стосуються, передусім, обсягу компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі – до 60 тис. грн), зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ та збільшення рівня доходу до 20 млн грн для участі у програмах.
Відтепер фермери мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння та за українську техніку декілька разів на рік, а також закуповувати насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їхніх офіційних представників.
У новому Порядку розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямів для с/г обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин).
Крім того, планується створити аграрний реєстр для надання держпідтримки селянам-одноосібникам.
Довідково: З текстом оновленого Порядку можна ознайомитись на урядовому сайті: постанова Кабінету міністрів від 24.10.2018 № 911 "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств".