“Обсяги виробленої НАЕК „Енергоатом“ електроенергії, яку не вдалося продати на ринках двосторонніх договорів, „на добу наперед“ та внутрішньодобовому ринку, постачальники для кінцевих споживачів продають переважно за ціною, що стоїть у контрактах з іншими виробниками електроенергії, які подають заявки на розвантаження в межах балансуючого ринку. Тому зменшення виробітку електроенергії на атомних електростанціях (АЕС), відповідно до нового прогнозного балансу електроенергії, не матиме помітного впливу на ціну електроенергії для кінцевого споживача”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що криза в електроенергетичному секторі спричинена різким зниженням споживання, на фоні якого в енергосистемі виник профіцит електроенергії. І він призвів до серйозних наслідків не лише з точки зору балансування енергосистеми, але й функціонування самого ринку електроенергії.
“Зменшення генерації АЕС в новому прогнозному балансі електроенергії не вплине на ті обсяги „Енергоатому“, які можна продати постачальникам для кінцевих споживачів”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг планує змінити діючий тариф для населення за електрику, відмінивши пільговий тариф до 100 кВТ-год або з липня цього року, або з 2021 року.