“В достатньому об’ємі (відповідно до рекомендацій ВООЗ) українці споживають лише хліб, цукор, картоплю та жири (олії). Все решта, а саме, м’ясо, молочну продукцію, яйця, фрукти та ягоди, а також овочі — наші співвітчизники недоїдають. Такі дані маємо за підсумками 9 міс. 2017 року.
Тим часом, ситуація у 2018 році може бути ще гіршою, адже за перші два місяці в нас виросли ціни і на молочку, і на м’ясо, і на хліб”, — зазначив політик.
За його словами, неконтрольоване подорожчання соціальних продуктів є наслідком відмови держави від регулювання цін.
“Компенсатор у вигляді підвищення мінімальних пенсій і зарплат, яким хизується уряд, не спрацьовує, бо інфляціє зжирає свій немалий відсоток. У підсумку маємо, що необхідні для повноцінного життя продукти харчування людям стають все менш доступні”, — зауважив депутат і додав, що підтримує своїх колег з парламенту, які закликають уряд відновити державне регулювання цін на соціальні продукти харчування.
Тригубенко переконаний, що відпускати ринок продуктів у вільне плавання можна лише за умов соціального благополуччя в країні.
“В нас же його немає... І сьогодні мало в якому садочку та школі повноцінно годують дітей, а пенсіонери між сезонами збору городини пересиджують на запасах та макаронах. За таких умов держава не повинна і просто не має права експериментувати з цінами на найнеобхідніше”, — резюмував політик.
Нагадаємо, минулого року уряд скасував держрегулювання цін на соціальні продукти. Про різке здорожчання харчів унаслідок такого кроку тоді попереджали і експерти, і політики.