Автори пояснюють це тим, що “сучасний світ не передбачає існування книг як матеріальних об’єктів”.
Книжка “Я, Анна Чиллаґ” розповідає про торгову марку засобів для догляду за волоссям, який рекламувався у всіх газетах Європи на початку ХХ століття. Видання вийшло у листопаді 2016 року. Презентацію книги перетворили на перформанс, спаливши всі примірники, що не продалися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірка гуцульської прози І.Франка вийшла в Україні
Так, протягом грудня у київському просторі IZONE проходила виставка, до експозиції якої увійшли фотографії та відео з акції спалення та попіл з місця багаття у колбах. Коли виставка завершилась, Мінко і Мілосердов роздіслали цей попіл у конвертах разом із супроводжувальним листом до Національної бібліотеки ім. В. Вернадського, Парламентської бібліотеки і Національного музею літератури.
“Змістовна цінність книг у час електронних форматів є нульовою. З точки зору економічних перспектив книгорозповсюдження сподіватись можна лише на фізіологічні (близькі до наркотичної залежності) звички окремих читачів, які отримують насолоду від дотику до поліграфії чи вдихання її хімічних ароматів. А утримування власної бібліотеки стає все менш можливим через умови ринку нерухомості, примушує до постійної зміни своєї дислокації та проживання у суттєво обмеженому просторі”, — написали автори у листі.