Уряди України та США розглядають варіанти посилення співпраці у сфері критичних матеріалів, щоб стимулювати американські компанії до входження на український ринок і залучення інвестицій в галузь видобутку та переробки корисних копалин. Про це повідомили у Мінекономіки, пише УНН.
Деталі
Керівники Міністерства економіки України обговорили з делегацією США, у яку увійшли американські сенатори Ліндсі Грем та Річард Блументаль, спільні інвестиційні проекти та інші аспекти економічного партнерства між двома країнами.
Уряд України висловлює подяку США за безпрецедентну підтримку України у боротьбі з російським агресором, за фінансову, гуманітарну, енергетичну та експертну допомогу. Україна націлена на подальше плідне партнерство у пріоритетних секторах економіки та може запропонувати широкий спектр інвестиційних можливостей. Одним із секторів з великим потенціалом до розвитку є сектор критичних матеріалів. Україна є однією з багатших на корисні копалини країн у Європі, тож Уряд зацікавлений у співпраці з США в сфері критичних матеріалів, що може допомогти пришвидшити зелений перехід та покращити безпекову ситуацію в регіоні
Соболев заявив, що у квітні Україна стала членом Форуму партнерства з питань безпеки мінеральних ресурсів і готова розширювати співпрацю у цій галузі, дотримуючись принципів MSP.
Він також згадав про важливість використання заморожених російських активів на користь України. Зокрема, уряд України отримав фінансову підтримку в розмірі 50 млрд доларів з майбутніх доходів від цих активів, що включає пряму бюджетну підтримку та кошти на закупівлю оборонного обладнання і відновлення країни.
Соболев також зазначив, що метою України є арешт усіх російських державних активів за кордоном, а новий закон, ухвалений Конгресом США, дозволяє передати Україні до 5 млрд доларів заморожених російських активів.
Нагадаємо
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся у Києві з американськими сенаторами та обговорив підтримку України, зокрема використання заморожених активів рф.
Офіцер ГУР отримав медаль від США за військове співробітництво11.08.24, 13:45